ANJ220-220AEP
Product Weight :
8.1
remove
Product Spec
V VOLTS
12
A AMPS
220
ADJ HOLE
8/10
PIV HOLE
8/10
ADJ HOLE PIV HOLE
160
PIV LENGTH
64
INSIDE FT TO FT
NA
PULLEY
65
NO OF GROOVES
9PV
PLUG
PR224
add
remove
Companion Items
E32-2002
ALTERNATOR BRUSH HOLDER
SUITS DENSO HAIRPIN
HAIR PIN
Brand :
visibility
Quick View
E38-2014
REGULATOR PLUG 4 PIN
SUITS DENSO 4PIN SQUARE
visibility
Quick View
DENSO HAIR PIN REGULATOR 12V
SUITS TOYOTA HI-LUX, PRADO
RAV4, LANDCRUISER
Alternatives
ALTERNATOR 12V 180A
SUITS TOYOTA LANDCRUISER VDJ
ENG V8 TD 1VD-FTV
Tech Info
Tech Tips 184 Water-cooled Alternators
Recently viewed
clear
REGULATOR 24V SUITS DENSO H/DUTY BRUSHLESS ALTERNATORS
Search
ANJ220-220AEP
ALTERNATOR 12V 220A OE REG SUITS TOYOTA LANDCRUISER VDJ ENG V8 TD 1VD-FTV